Przejdź do treści

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa Jelenia Góra

Niwelowanie bólu mięśniowo-powięziowego, powrót do zdrowia po kontuzji, przyspieszenie regeneracji organizmu po treningach i zawodach oraz prewencja urazów. 

Praca ze sportowcami jest wymagająca, ale dla mnie wyjątkowa, ze względu na moje osobiste zamiłowanie do sportu. Niezbędną umiejętnością jest w niej odpowiednie dozowanie obciążeń. Często jest wręcz potrzeba hamowania zawodnika z progresją ćwiczeń i obciążeń, by nie zrobił sobie krzywdy, wykonując trening, na który jego ciało nie jest jeszcze gotowe. Nawet jeśli głowa tak.

Najczęstszą przyczyną spotykanych przeze mnie kontuzji, są przeciążenia spowodowane zbyt krótkim okresem regeneracji między jednostkami treningowymi i zawodami, niewłaściwym przygotowaniem organizmu do treningu specjalistycznego czy brakiem odpowiedniej rozgrzewki przed treningiem.

Wykorzystując nowoczesne techniki manualne, ćwiczenia i nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny możemy przyspieszyć proces regeneracji po intensywnym wysiłku i powrót do treningów po kontuzji.

Naderwanie mięśnia dwugłowego uda lub jakiegokolwiek innego, naderwanie/zerwanie ACL lub innych więzadeł, skręcenia stawów skokowych, uszkodzenia stożka rotatorów, zespół pasma biodrowo-piszczelowego, zespół ciasnoty powięziowej (shin splits), to kilka z najczęstszych przykładów kontuzji, które leczę w gabinecie.