Przejdź do treści

O mnie

FizjoTonika

Grzegorz Oślak

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Magister fizjoterapii ze specjalizacją z traumatologii sportowej. Zafascynowany kompleksowym podejściem do pacjenta i terapii.

Jestem certyfikowanym terapeutą metody P-DTR 
i NeuroSeminars. Od dzieciństwa miałem kontakt
z fizjoterapią i sportem. Trenowałem różne dyscypliny od Taekwondo przez piłkę nożną, siatkówkę, skończywszy na lekkoatletyce. Pasją do fizjoterapii i medycyny zaraziłem się w wieku 15 lat i z każdym kolejnym rokiem się ona rozwija. Dlatego wybór ścieżki zawodowej, był dla mnie dość oczywisty.

Stale pogłębiam swoją wiedzę, poprzez czytanie literatury naukowej i regularny udział w specjalistycznych szkoleniach. Myślę, że nie skłamię, jeśli powiem, że uzależniłem się od uczenia się. Kiedy skończę czytać jedną książkę, nie potrafię długo wytrzymać bez rozpoczęcia kolejnej.

Zawsze staram się mieć całościowe spojrzenie na pacjenta. Uważam, że jest to niezbędne, żeby pomóc w rozwiązaniu problemu. Nikt z nas nie jest zbiorem osobnych układów narządów, tylko człowiekiem - spójną całością. W terapii łączę wiedzę z różnych dziedzin, w tym: neurofizjologii, psychologii i dietetyki.

Poza fizjoterapią, uwielbiam wszelkie formy ruchu, dobre książki i muzykę.

Misja firmy:

 FizjoTonika - nazwa firmy składa się z dwóch członów Fizjo - oznaczającego fizjoterapię i Tonika - odnoszącego się do napięcia, które w ciele powinno być na optymalnym poziomie. Najprościej mówiąc, nie jest dobrze gdy jest go za dużo, ale nie jest też dobrze gdy jest go za mało. W obu przypadkach, może dojść to pojawienia się bólu. Słowo „Tonika” nawiązuje również do muzyki. Jest to akord, który łagodzi napięcie i stanowi rozwiązanie. Chciałbym, żeby w tym miejscu, każdy mógł pozbyć się bólu, odzyskać harmonię oraz stawać się coraz bardziej sprawnym
i świadomym swojego zdrowia.

Fizjo

oznaczającego fizjoterapię

Tonika

odnoszącego się do napięcia

FizjoTonika Grzegorz Oślak

Jesteś zainteresowany?